O nas

Kilka słów o przedszkolu i żłobku

Jak powstał Słoneczny Sad

Prywatne przedszkole i żłobek Słoneczny Sad powstał dzięki współpracy i kilkuletniemu doświadczeniu dwóch prężnie działających żłobków: Niepublicznego Żłobka Myszki Miki w Poznaniu oraz Niepublicznego Żłobka i Punktu Przedszkolnego Nana- Akademia Maluszka w Szczecinie.

To właśnie doświadczenie zdobywane przez lata, opierające się na wszechstronnym działaniu na rzecz prawidłowego rozwoju dzieci stanowi nasz największy atut.

Nasza placówka dostosowana jest do wieku i potrzeb rozwojowych podopiecznych nie tylko pod względem wystroju i wyposażenia wnętrz ale także zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa oraz swobody.

Ponadto stawiamy na współpracę z rodzicami poprzez warsztaty, dni otwarte, radę rodziców, zebrania i prywatne konsultacje.

przedszkole - o nas
przedszkole - cele

Nasze cele

Rozwój i samopoczucie dzieci

Umożliwiamy holistyczny rozwój dzieci dzięki kadrze pedagogicznej posiadającej niezbędne kompetencje oraz chcącej nieustannie wzbogacać swój warsztat i umiejętności. Opiekunowie oraz nauczyciele posiadają wsparcie w postaci specjalistów zatrudnionych w naszej placówce, takich jak: logopeda, psycholog, położna.

W naszych progach dzieci czują się jak w rodzinnym domu dzięki przyjaznej atmosferze, ciepłym i pogodnym opiekunom/nauczycielom oraz swobodzie wyrażania siebie.

Naszym celem jest zarażenie dzieci miłością do edukacji poprzez zabawę, zachęcenie do podejmowania aktywności poznawczej i do odkrywania tego co nieznane. W tym celu korzystamy z różnorodnych metod, technik i form pracy.

Dodatkowo wdrażamy u najmłodszych postawy prozdrowotne dotyczące odpowiedniego odżywiania.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO NASZEGO SŁONECZNEGO SADU WSZYSTKIE DZIECI