Kilka słów o przedszkolu i żłobku

Jak powstał Słoneczny Sad

Prywatne Przedszkole i Żłobek Słoneczny Sad powstał dzięki współpracy i kilkuletniemu doświadczeniu dwóch prężnie działających placówek:
Akademia Maluszka NANA- Niepublicznego Żłobka i Punktu Przedszkolnego w Przecławiu oraz Niepublicznego Żłobka Myszka Miki w Poznaniu.

Dziesięcioletnie doświadczenie zebrane podczas prowadzenia Akademii Maluszka NANA oraz możliwość wzięcia udziału w Projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, pozwoliły na otwarcie Żłobka i Przedszkola Słoneczny Sad.

Nasza placówka dostosowana jest do wieku i potrzeb rozwojowych podopiecznych nie tylko pod względem wystroju i wyposażenia wnętrz ale także zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa oraz swobody.

Ponadto stawiamy na współpracę z rodzicami poprzez warsztaty, dni otwarte, radę rodziców, zebrania i indywidualne konsultacje.

przedszkole - o nas
przedszkole - cele

Nasze cele

Rozwój i samopoczucie dzieci

Umożliwiamy holistyczny rozwój dzieci dzięki kadrze pedagogicznej posiadającej niezbędne kompetencje oraz chcącej nieustannie wzbogacać swój warsztat i umiejętności. Opiekunowie oraz nauczyciele posiadają wsparcie w postaci specjalistów zatrudnionych w naszej placówce, takich jak: logopeda, psycholog, położna.

W naszych progach dzieci czują się jak w rodzinnym domu dzięki przyjaznej atmosferze, ciepłym i pogodnym opiekunom/nauczycielom oraz swobodzie wyrażania siebie.

Naszym celem jest zarażenie dzieci miłością do edukacji poprzez zabawę, zachęcenie do podejmowania aktywności poznawczej i do odkrywania tego co nieznane. W tym celu korzystamy z różnorodnych metod, technik i form pracy.

Dodatkowo wdrażamy u najmłodszych postawy prozdrowotne dotyczące odpowiedniego odżywiania.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO NASZEGO SŁONECZNEGO SADU WSZYSTKIE DZIECI